تهرانگردی در پارک بازیافت » گردش آفرینان پارس گردش آفرینان پارس

گردش آفرینان پارس

منو

تهرانگردی در پارک بازیافت

تهرانگردی در پارک بازیافت

تهرانگردی در پارک بازیافت –  پارک بازیافت در محله علی آباد بالاتر از بزرگراه آزادگان و به عبارتی ضلع جنوب پارک خزانه در منطقه ۱۲ شهرداری تهران قرار دارد .

شهرداری تهران پارکی با المان‌های بازیافتی می‌سازد که همه وسایل آن مانند جدول‌ها، تیرهای چراغ برق، وسایل بازی و مبلمان آن از مواد بازیافتی ساخته خواهد شد.عکس3

بسیاری از مواد قابل بازیافت در زباله‌های تهران بدون هیچگونه بازیافتی دور ریخته می‌شوند در حالیکه می توان از آنها استفاده کرد وهدف از ساخت این پارک این است که نشان دهیم می‌توان با استفاده از پسماندهای خشک یک پارک را تجهیز کرد.

این بوستان به منظور آشنایی هر چه بیشتر شهروندان با مفاهیم علمی و کاربردی بازیافت در نظر گرفته شد تا بیش از پیش به استفاده بهینه از پسماندها توجه کرده و این فرهنگ در جامعه به شکل مناسبی نهادینه شود.

بوستان بازیافت تهران حاصل از مواد و وسایل دور ریختنی است . در این بوستان تندیس های حیوانات با پسماندهای خشک و زباله های دور ریختنی ساخته شده اند.بر همین اساس و بطور موردی می توان به ساخت نیمکتها و حتی گلدانها در گوشه و کنار این بوستان اشاره کرد که از لاستیک های فرسوده انواع خودروها استفاده شده است. علاوه بر این شهروندان فعال و خلاق با نبوغ و استعداد خود از آهن آلات و سایر فلزات اشکال و مجسمه های حجمی ساخته اند و به عنوان تزیین کننده بوستان در نقاط مختلف آن نصب شده است.

طرح پارک بازیافت با استفاده از تجربه های جهانی در مورد بازیافت شکل گرفته است اما این پارک با این شکل برای اولین بار است که در ایران ساخته شده است.

این مکان با توجه به ایده جدید و نو و زیبایی خاص و منحصر به فردش مکانی جذاب و خاطره انگیز را برای بازدید کنندگان فراهم نموده است و می تواند برای کودکان آموزنده و مفرح باشد.بازیافت2

دسته بندی ها:   تهران گردی

نظرات