گزارش تور تهرانگردی شمیرانات » گردش آفرینان پارس گردش آفرینان پارس

گردش آفرینان پارس

منو

گزارش تور تهرانگردی شمیرانات

 

گزارش تور تهرانگردی شمیرانات

گزارش تور شمیرانگردی – سفر حرکت و جا به جایی است برای دیدن و حس کردن و ثبت خاطره شما مسافتی را طی می کنید تا چیزی جدید کشف کنید.بعضی از سفرها هم سیر در تاریخ دارد و شما به عمق و دل یک برهه از تاریخ سفر می کنید. دیروز هم سفری اینگونه داشتیم.
ساعت ۸:۴۰ صبح کوچه زرتشتیان بودم تا دوستان شیرازی را برای تور همراهی کنم.تا آمدن دوستان عکسی از یک خانه قدیمی و بسیار زیبا که از بدو ورود نظرم را به خودش جلب کرده بود گرفتم.
با آمدن دوستان سفر شروع شد می خواستیم به نیاوران یا همان نی آوران برویم.صاحبقرانیه در دست مرمت بود پس به سوی کاخ اصلی حرکت کردیم.مشخصه هر کاخی شکوه و جلال آن است که نیاوران هم از این قاعده مستثنی نبود.اتاق های شاهزادگان، اتاق لباس ها، سالن غذاخوری و… همگی از لحاظ معماری و چیدمان عالی بود.گچبری های زیبا و آینه کاریهای بی بدیل از کنار کوشک احمدشاه گذری کردیم و عکسی به یادگار گرفتیم و سراغ موزه خودرو کاخ رفتیم.اینجا بخش شیرینی برای آقایان گروه بود و حسابی عکس گرفتند و راجب وسایل نقلیه موزه صحبت می کردند.
با استراحت کوتاهی که همراه بود با پذیرایی میان وعده به مجموعه سلطنتی سعدآباد به راه افتادیم.وقتی وارد سعدآباد می شوی انگار جایی دور از شهر و پر از سکوت و طبیعت زیباست تقریبا این نظر همه همراهان بود.
از کاخ ملت یا سفید شروع کردیم که بسیار برای دوستان جالب و جذاب بود بعد به سمت موزه برادران امیدوار “اولین جهانگردان معاصر” حرکت کردیم.موزه پر بود از خاطرات و حس های خوب که این برادران به همره آورده بودند.سپس رهسپار کاخ سبز اقامتگاه تابستانی رضا شاه شدیم نمای بینظیر و فوق العاده کاخ نشان از ذوق هنری وصف ناشدنی می داد.متاسفانه داخل این کاخ امکان عکاسی نبود اما جالبه بدونید رضاخان همیشه روی زمین می خوابیده اتاق خواب شاه در این کاخ جزء شاهکارها بود نقش وسط فرش توسط استادکاران آینه کار دقیقا روی سقف نقش بسته بود.کم کم باید کاخ را به قصد آخرین ساختمان که کاخ اشرف یا موزه ظروف بود ترک می کردیم.
موزه ظروف پر بود از ظروف اهدایی به دربارپهلوی مثل ظروف نقره ای که رئیس جمهور آمریکا آیزنهاور به مناسبت ازدواج محمدرضا پهلوی در آذر ۱۳۳۸ اهداکرده بود.
خداروشکر طبق برنامه ریزی قبلی تمام قسمت های مورد بازدید را دیدیم و حالا وقت قسمت خوشمزه بود.برای نهار به دوستان کباب های رضا لقمه را پیشنهاد دادم و بسیار هم مورد توجه عزیزان قرار گرفت و اینگونه بود که این تور با دنیای از خاطره های خوب به پایان رسید.

دسته بندی ها:   آرشیو تهرانگردی, تهران گردی, گردش آفرینان پارس

نظرات