گزارش برنامه اولين تورتهرانگردی عكاسي منطقه١٤ » گردش آفرینان پارس گردش آفرینان پارس

گردش آفرینان پارس

منو

گزارش برنامه اولین تورتهرانگردی عکاسی منطقه١۴

گزارش برنامه اولین تورتهرانگردی عکاسی منطقه١۴

گزارش برنامه اولین تورتهرانگردی عکاسی منطقه١۴ – خوشحالم که دو باره با وقفه ای کوتاه دوباره تور های عکاسی با محوریت اماکن قدیمی و دیدنی تهران برقرار شد.
صبح روز پنج شنبه ساعت ۵:٣٠ صبح در ضلع جنوب میدان امام جلوی مخابرات جمع شدیم و ساعت ۶ به سمت بازار گل شهید محلاتی حرکت کردیم و و پس از صرف صبحانه و با توضیحات کوتاه راهنما برای بازار گل سابقه و محا قرارگیریش برای بازدید و شروع عکاسی وارد بازار شدیم.
ابتدا اقای برزویه توضیحات در زمینه نورسنجی و چگونگی استفاده ازسایه ها مطرح کردند وهمگی شروع کردیم به عکاسی در این بازار انواع گل های شمعدانی-ناز-رز-گلایل-عباسی-داوودی-انار-بنفشه-بنفشه افریقایی-ارکیده و…. به وفور وجود دارد و شکر خدا با وجود نور خوب بچه ها همه عکاسی کردن.
بعد از یه استراحت ونوشیدن اب بخش غربی راهم عکاسی کردیم و اماده شدیم برای حرکت به سمت ارامستان ارامنه و روسها.
داخل منطقه خودمون را به ارامستان رساندیم که اقای واروش اوانسیان نائب رئیس شورای خلیفه گری ارامنه تهران و شمال که تولیت ایت ارامستان را دارند هم منتظر ما بودند و به استقبال گروه ما امدند و یک راهنما هم خودشان در اختیار ما گذاشتند تا تاریچه ارامستان و مزار های مهم و مطرح را به ما نشان بدهند که بسیار تاثیرگذار بود.
بعد ازان خانم دکتر نصیری معاونت گردشگری شهرداری تهران به جمع ما پیوستند و با گروه همراهی کردند که دلگرمی برای برگزار کننده بود.
پس از تقریبا دو ساعت عکاسی برای پذیرایی به ورودی ارامستان رفتیم و خستگی بدر شد و عکس دسته جمعی انداختیم.
دادامه به ارامستان روسها رفتیم که جذابیت خاص خودش را داشت و بعد از توضیحات اقای متانت به عکاسی پرداختیم که بعد هم از توضیحات تخصصی عکاسی استاد برزویه استفاده شد.
بعد از ان برای نقطه دیدنی بعد که سوپرایز برنامه بود به خانه دکتر معین رفتیم و از این بنای دیدنی بازدید کردیم.
توضیحات راهنما برای بهتر شناخته شدن بنا را گوش دادیم و بعد از بستنی خوردن در تابستان داغ و عکس دسته جمعه به رسم همیشگی به مبداء بازگشتیم.
امید است که با سامان دادن این گونه تور ها نقشی مثبت برای معرفی زیبایی های شهرمان را بازی کنیم.
ارادت و سپاس
امین غلامعلی

دسته بندی ها:   گردش آفرینان پارس

نظرات