پنجمين نشست هيات شهرداران آسيايي در تهران » گردش آفرینان پارس گردش آفرینان پارس

گردش آفرینان پارس

منو

پنجمین نشست هیات شهرداران آسیایی در تهران

پنجمین نشست هیات شهرداران آسیایی در تهران

 پنجمین نشست هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی در تهران –  روز یکشنبه مورخ ٨ شهریور ١٣٩۴ تور تهرانگردی جهت مهمانان و هیئت های اعزامی از شهرداری های شهر ها و کلان شهر های کشور های آسیایی در بافت تاریخی و طهران قدیم برگزار شد.
  تور مذکور با حرکت از هتل آزادی واقع در اتوبان چمران آغاز شد و با عبور از اتوبان های چمران و مدرس به میدان هفت تیر و سپس با ورورد به خیلبان مفتح ادامه پیدا کرد، در طول راه دوستان که در گروه های انگلیسی زبان، ترکی زبان و فارسی دسته بندی شده بودند توضیحات تاریخچه، وجه تسمیه شهر تهران رو شنیدند و از سایت ها و اماکن دیدنی و مهم در مسیر اطلاعاتی کسب کردند. پس از آن در میدان امام(توپخونه سابق) توقف داشتند تا تک تک ساختمان ها و ابنیه دور میدان رو ببینند با با آنها آشنا شدند . بلافاصله در خیابان امام ( سپه سابق ) به صورت گذرا از موزه پست سر در باغ ملی و پارک فیاض بخش دیدن کردند، میزبانی بسیار گرمی در موزه ملی ایران یا ایران باستان منتظر عزیزان بود و با گردش در موزه ملی با تاریخ و تمدن دوران پیش از اسلام آشنا شدند و از بخش مجسمه ها لذت زیادی بردند.
 قدم زنان به میدان مشق رفتیم، تا توضیحات ساختمان های قزاقخانه، ساختمان شماره ٢ و ٣ وزارت خارجه، ساختمان شهربانی سابق، کتابخانه و موزه ملی ملک و سر در باغ ملی را دیدند و عکس گرفتیم و حض بصر بردند.
پس از آن به وسیله اتوبوس، از ضلع جنوب غربی میدان وارد پیاده راه سنگ فرش شده باب همایون سپس، خیابان صوراسرافیل و داور شدیم تا به ورودی اصلی کاخ موزه گلستان. تنها اثر شهر تهران به عنوان میراث جهانی برسیم.
با مشخص شدن ابعاد مجموعه جلوی نقشه از ایوان تخت مرمر و خلوت کریم خانی بازدید کردیم و از موسیقی لذت بخش در فضای باغ با صدای جاویدان استاد محمدرضا شجریان احوال خوبی رو تجربه کردیم.
تالار سلام که گل سر سبد سالن های مجموعه گلستان می باشد پذیرای ما بود و حیرت مهمانان ما را بر انگیخت.
سرو همیشه سبز و عمارت شمس العماره توقف های بعدی ما در مجموعه بودند.
کاخ گلستان رو به مقصد مجموعه اراضی عباس آباد ترک کردیم و پس از آشنایی با کل مجموعه از نمایش تصاویر متحرک پلانتاریوم یا گنبد مینا لذب بردیم.
شاید غیر منتظره ترین اتفاق این گشت یا سفر چند ساعته، صرف شام بر فراز پل طبیعت بر روی اتوبان مدرس بود، که پیشامدی نادر و یگانه است. به قول شهردار شهر آنتالیا، شاید اینجا تنها جا در شهر باشد که ترافیک و صف های طویل ماشین ها نمایی دیدنی و لذت بخش دارند. (خیلی خیلی اتفاق خوب و حس جذابی داشت ).
با اهدا هدایایی از شرکت نوسازی عباس آباد به مدعوین برنامه خاتمه پیدا کرد و به هتل بازگشتیم. در این میان به لطف خدا اجرای برنامه ها با کمک هماهنگی های شهرداری تهران، میراث فرهنگی محترم استان تهران، پلیس راهور، اورژانس تهران، واحد حفاظت از شخصیت ها به شکل خوب و رضایت بخشی اجرا شد. عوامل شرکت گردش آفرینان پارس همه تلاش خود را به منظور کیفیت خدمات انجام دادند و خداوند را شاکر هستیم که نظر سنجی های این تلاش را کامل موثر و موفق به اثبات می رسانند.

 

دسته بندی ها:   آرشیو تهرانگردی, تهران گردی

نظرات