پل ابریشم » گردش آفرینان پارس گردش آفرینان پارس

گردش آفرینان پارس

منو

پل ابریشم

پل ابریشم

به بلندی نزدیک به ۲۰۰ متر پیوند میان بوستان بنادر و بوستان نوروز در ضلع شمال و جنوب بزرگراه همت در تپه‌های عباس‌آباد تهران را هموار می‌سازد. بر پایه طرح جامع زمین‌های عباس آباد ساخت هفت پل برای دسترسی شهروندان به امکانات اراضی عباس آباد و کاربری‌های فرهنگی و تفریحی آن پیش بینی شده است. این هفت پل به گذر و آمد و شد رهگذران پیاده، دوچرخه و کالسکه اختصاص خواهد داشت و با برخورداری از طراحی و ویژگی‌های فنی و مهندسی یگانه در کنار معماری منحصربه‌فرد، فضاهای جای گرفته در این زمین‌ها نمای چشم‌نوازی را در قلب تهران پدید خواهد آورد. پل‌های ابریشم و پل طبیعت بخشی از این طرح هستند که عملیات اجرایی مجموعه پل‌های ابریشم به پایان رسیده و پل طبیعت نیز به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

پل ابریشم ۱
پل ابریشم یک به عنوان فضایی جهت دسترسی بر روی اتوبان همت میان دو بوستان بنادر و سفرهای آسمانی احداث گردید.
پل ابریشم ۲
این پل به عنوان یک مسیر دسترسی شرقی غربی بر روی بازار گل احداث گردیده سازه چادری نصب شده بر روی این پل جلوه خاصی به فضای موجود داده است.
پل ابریشم ۳
پل ابریشم سه به عنوان یک دسترسی شمالی-جنوبی به موازات پل ابریشم دو بوستان سفرهای آسمانی را از حاشیه اراضی به بوستان نوروز شمالی متصل می نماید.موقعیت این پل بر فراز بازار گل علاوه بر نقش دسترسی، دیدی مناسب به مجموعه را نیز فراهم آورده.به موجب این دید پل در زمان برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره ها نظیر شهر گل محل استقرار گروه مختلف بازدید کنندگان است

دسته بندی ها:   تهران گردی

نظرات