موزه حیات وحش دارآباد گردش آفرینان پارس

گردش آفرینان پارس

منو

موزه حیات وحش دارآباد

موزه حیات وحش دارآباد

حیات وحش دار آباد

حیات وحش دار آباد

روی تپه های خوش آب وهوای دار آباد در زمینی به مساحت ۱۲۰۰۰ متر مربع به دستور شمس پهلوی عمارتی با زیر بنای ۲۶۰۰ منر مربع برای میهمانانش ساخته شد که به ندرت از آن استفاده می شد، و بعد از انقلاب تبدیل به خانه طبیعت شد، و در سال ۱۳۷۲ به دستور شهردار تهران به منظور شناخت شهروندان با میراث طبیعی و اهمیت حفاظت از محیط زیست و حیات وحش موزه افتتاح شد.

این موزه در سال ۱۳۷۶ به عضویت شوری بین المللی موزه ها ( I COM )  در آمد،موزه از بخش های زیر تشکیل شده است:

همچنین بخش کتابخانه با ۱۵۰۰۰ جلد در زمینه محیط زیست فعال می باشد.

فعالیت‌ها

  • انتشار بسیاری از کتاب‌های مفید در حوزه محیط زیست برای کودکان و نوجوانان و همچنین مرجع دانشگاهی. از جمله مجموعه «حیوانات زیبای من»، «ماهی‌های آب‌های داخلی ایران»، اکولوژی و…
  • کلاس‌های آموزشی برای دانش‌آموزان در گروههای سنی مختلف، در طول تابستان و با همکاری گروههای NGO و داوطلبین فعال، جهت افزایش آگاهیهای زیست محیطی برگزار می‌گردد.
  • جشنوارهٔ کودک و طبیعت که به مناسبت روز جهانی کودک و به مدت یک هفته برگزار می‌گردد. در طی این مدت با ورودی رایگان کودکان، برنامه‌های شاد و مفرح با محوریت آموزشی حفاظت از محیط زیست برای ایشان برگزار می‌شود.
  • جشنواره بین‌المللی کاریکاتور انسان و طبیعت با مضمون حفاظت جهانی از زمین و محیط زیست که با شرکت فعال کاریکاتوریست‌های مشهور بین‌المللی، در یک دوره برگزار گردید.
  • برگزاری تورهای طبیعت‌گردی با محوریت آموزشی و آگاهی عمومی برای حفاظت از محیط زیست.

 

 

دسته بندی ها:   تهران گردی, تهران گردی طبیعت

نظرات

  • ارسال شده: آذر ۱۲, ۱۳۹۳ ۱۷:۰۷

    Reza

    Looking forward to c this