مسیر2تهرانگردی با اتوبوسHop-On Hop-Off » گردش آفرینان پارس گردش آفرینان پارس

گردش آفرینان پارس

منو

مسیر۲تهرانگردی با اتوبوسHop-On Hop-Off

مسیر۲تهرانگردی با اتوبوسHop-On Hop-Off

در ادامه معرفی ایستگاه های مسیر تور نوستالژیک ایستگاه ۲ را به شما معرفی می کنیم:

مسیر۲: ۳۰تیر، موزه ملی، پارک فیاض بخش،  مسجد مجدالدوله، بیمارستان سینا

۳۰نیر: خیابانی با فرهنگ چند کشور

معروف به گذر ادیان است بخاطر وجود زیارتگاه دین های مختلف مانند اسلام ،یهودی ، زرتشتی ،مسیحی و  اماکن دیدنی مانند موزه ملی ایران خانه احمد قوام یا موزه آبگینه و …

این خیابان اهمیت زیادی دارد بخاطر وقایع ملی شدن صنعت نفت و کودتای ۲۸ مرداد نامش را از تاریخ ۳۰ تیر برای قیام مردم و سرنگونی دولت قوام السلطنه گذاشتند.
وجود دو کلیسا، یک آتشکده زرتشتی و چند مدرسه برای بچه‌های زرتشتی، کلیمی و ارمنی باعث شده تا همچنان خیلی از پیروان این مذاهب را به محل بکشاند.

موزهٔ ملی ایران :

مجموعه‌ای از گنجینه آثار تاریخی و پیش از تاریخی ایران است، که در تهران قرار دارد. این موزه شامل دو ساختمان مجزا به نام‌های موزه ایران باستان با تاریخ گشایش ۱۳۱۶ و موزه دوران اسلامی با تاریخ گشایش ۱۳۷۵ است.

موزه ملی ایران مهم‌ترین موزه کشور درخصوص نگهداری، نمایش و پژوهش مجموعه‌های باستان‌شناختی ایران است. مجموعه اشیا موجود در موزه به گستردگی جغرافیایی کشور و دورانهای متعدد پیش از تاریخی، تاریخی و اسلامی است که انسان در این سرزمین زیسته و آثاری از خود بجای نهاده است. در حال حاضر موزه ملی به نمایش آثاری پرداخته که بیانگر غنای فرهنگ و تمدن، هنر، رشد اقتصادی و دست آوردهای فن‌آوری ایرانیان است.موزه ملی ایران با قدمتی حدود ۶۰ سال، نه تنها بزرگترین موزه باستان شناسی و تاریخ ایران است. این موزه در فرهنگ موزه داری ایران به عنوان موزه مادر محسوب می‌شود.

مسجد مجدالدوله:

مسجد مجدالدوله مربوط به دوره قاجار است و در تهران، خیابان امام خمینی، مجاور بیمارستان سینا واقع شده .hohoMain

بیمارستان سینا:

بیمارستان سینا یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین بیمارستان‌های ایران است که به عنوان یکی از بیمارستان‌های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران یکی از مراکز جراحی به ویژه در موارد تروما در ایران محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که به دلیل اهمیت این مریض خانه (بیمارستان) نام قبلی این خیابان ،خیابان سپه خیابان مریض خانه بوده است.

تاریخچه:

بیست سال پس از گشایش دارالفنون، ناصرالدین شاه پس از مسافرتی که به اروپا کرد دستور داد که در تهران بیمارستانی به سبک اروپایی بسازند که نام آنرا پس از اتمام بیمارستان دولتی گذاشتند. مؤسس آن ناظم‌الاطبا است. این همان ساختمان قدیمی بود که در نزدیکی چهارراه حسن‌آباد قرار داشته و سپس با تغییر شکل و ساختن بناهای اضافی در اطراف آن امروزه بیمارستان سینا نامیده می‌شود.

دسته بندی ها:   تهران گردی

نظرات