محله گردی تهران قدیم لاله زار تا لاله زار » گردش آفرینان پارس گردش آفرینان پارس

گردش آفرینان پارس

منو

محله گردی تهران قدیم لاله زار تا لاله زار

محله گردی تهران قدیم لاله زار تا لاله زار

محله گردی تهران قدیم لاله زار تا لاله زار – خیابان لاله زار در قدیم از جایگاه ویژه ای نزد ساکنان ایرانی و خارجی تهران برخوردار بوده است. بازیابی هویت شهری، تجدید خاطره و توسعۀ حیات مدنی در تهران بدون توجه به لاله زار و تجدید حیاتش صورت واقع نمی گیرد. لاله زار حتی برای کسانی که عصر جدید آن را تجربه کرده اند، دارای ارزش و مفهوم خاصی از هویت تهران تلقی می شود. لاله زار تمام ابعاد مختلف یک پایتخت را در خود جمع دارد؛ لاله زار مدرن، لاله زار سیاسی، لاله زار گردشگاهی، لاله زار تجاری و لاله زار به عنوان روایتگر تهران و تهرانی، مهم ترین خصایص تهران طی ادوار گذشته تا امروزند.

شهرک سینمایی غزالی نام شهرکی کوچک و محوطه‌ای است که در آن سازه‌های متنوع شهری اعم از خیابان‌ها و ساختمان‌هایی ساخته شده‌است که در بسیاری فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی دیده‌ایم. این شهرک به لحاظ قدمت به سال ۱۳۵۸ منسوب می‌شود و سازنده آن مرحوم علی حاتمی یکی از کارگردانان بنام ایران بوده‌است. به لحاظ ساختار در این شهرک میدان توپخانه ،ساختمان عدلیه،خیابان لاله زار،سینما تابان،گراند هتل،عکاسخانه و چند مغازه دیگر فضاسازی شده‌است و بسیاری از فیلم‌های مشهور ایرانی که به سبک قدیمی ساخته شده‌است، اعم از هزاردستان، سربداران،هشت بهشت،کاراگاه علوی و کفش های میرزا نوروز، در این شهرک فیلم‌برداری شده‌است.

شرح برنامه :

 – ارائه توضیحات پیرامون معرفی تهران قدیم و محله های آن- مشاهده و ارائه توضیحات پیرامون میدانهای بهارستان – امام خمینی و حسن آباد- مشاهده وارائه توضیحات پیرامون برخی از خاطرات ، تجربه ها و جاذبه های خیابان لاله زار – بازدید و ارائه توضیحات پیرامون شهرک سینمایی غزالی یادگار ذوق و هنر سرشار، شادروان علی حاتمی –  بازدید از لوکیشن فیلمها و سریالهای مختلف ایرانی – مقایسه مشاهدات تهران کنونی با مکانهایی که با همین عنوان در شهرک سینمایی ساخته شده اند.

 

 شرایط برگزاری برنامه :

استفاده از وسیله نقلیه توریستی

مجوز برگزاری تور ، بیمه مسافرتی وپرداخت ورودیه ها

روز مناسب برگزاری : همه روزه

دسته بندی ها:   آرشیو تهرانگردی

نظرات