محله گردی تهران قدیم - درخونگاه » گردش آفرینان پارس گردش آفرینان پارس

گردش آفرینان پارس

منو

محله گردی تهران قدیم – درخونگاه

محله گردی تهران قدیم – درخونگاه

 

محله گردی تهران قدیم – درخونگاه از محله‌های قدیمی تهران است که در نزدیکیبازار تهران  و پیرامون خیابان پانزده خرداد قرار گرفته و امروزه خیابان شهید اکبرنژاد نام گرفته‌است. درخونگاه در قدیم در بخش «سنگلج» قرار داشت.

محله درخونگاه میان چهاراه بوذر جمهوری و چهارراه گلوبندک، واقع بود و در میانه آن بازارچه یا چهارسویی با سقف ضربی بود که به خیابان شاهپور، گذر مستوفی و قلی، کوچه کلیسا، بازارچه نو، مسجد شازده خانم، بازارچه قوام‌الدوله، پاچنار و بازار راه داشت.

بافت قدیمی این محله باعث شده تا در ساخت بسیاری از سریال‌های تلویزیونی در این محله فیلم‌برداری شود. گرمابه قدیمی منطقه که بعداً به مدرسه چال حصار تبدیل شد، و میرزا رضا قلی طالقانی آن را بنیان گذاشته بود و تکیه معروف درخونگاه از نقاط قدیمی آن هستند.

شرح برنامه : پیاده روی درمحله های درخونگاه ، مستوفی ، بازارچه معیر و طرخانیارائه توضیحات پیرامون معرفی تهران قدیم و محله سنگلج- مشاهده و ارائه توضیحات پیرامون تجربیات و خاطرات محله درخونگاه گذر مستوفی بازارچه طرخانی میدان شاپور بازدید و ارائه توضیحات پیرامون خانه میرزا حسن خان مستوفی الممالک کلیسای سورپ گئورک خانه کودکی پروفسور حسابی

 شرایط برگزاری برنامه :پیاده روی درمحله های درخونگاه ، مستوفی ، بازارچه معیر و طرخانیصرف نهار در یک رستوران قدیمی

روز مناسب برگزاری : همه روزه

دسته بندی ها:   آرشیو تهرانگردی, گردش آفرینان پارس

نظرات