اولین تور عکاسی گردش تهران گردش آفرینان پارس

گردش آفرینان پارس

منو

اولین تور عکاسی گردش تهران

اولین تور عکاسی گردش تهران

برج طغرل (اولین تور عکاسی گردش تهران ) گردش آفرینان پارس

برج طغرل (اولین تور عکاسی گردش تهران )
گردش آفرینان پارس

 

به لطف خدا، اولین برنامه تور عکاسی “گردش تهران” در مسیر ری باستان در تاریخ ٩٣/١٠/١٨ از مبدا ایستگاه میدان توپخونه برگزار شد.
در این برنامه گروه در ابتدا از گورستان تاریخی ابن بابویه دیدن کرد و سر مزار جهان پهلوان تختی با خواندن فاتحه یاد و خاطره این بزرگ مرد با اخلاق ایران را گرامی داشتند پس از آن با بازدید از برج تاریخی طغرل با ٢٠ متر ارتفاع که از میراث تاریخی دوره  سلجوقیان است دیدن فرمودند، لازم به ذکر است که خود بنا به جهت طراحی و شرایط ساختش به مثال ساعت آفتابی کار کرد دارد.
زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) که از وی به عنوان شاه منطقه ری نامبرده اند از نوادگان امام دوم حضرا حسن بن علی (ع) می باشد. این آرامگاه با آرامگاه حضرت حمزه و حضرت طاهر یکی از مشهورترین زیارتگاه‌های شیعیان ایران بوده که در دوره قاجار از ارج و قرب زیادی برخوردار بوده اند و لازم به ذکر است که مقبره پهلوی اول با معماری خاص بر گرفته شده از دوران ساسانیان در این مجموعه ساخته شده بود که پس از انقلاب تخریب شد.
صحن حرم حضرت عبد العظیم (ع)

صحن حرم حضرت عبد العظیم (ع)

دوستان نهار رو در دارالضیافه حضرت عبدالعظیم نوش جان کردند و پس از آن برای زیارت  از آرامگاه بی بی شهر بانو رفتند.
شهربانو نام آرامگاهی است در شهر ری. طبق کتیبه موجود در آن و باور مردم مقبره شهربانو همسر امام سوم شیعیان حسین بن علی و مادر امام چهارم شیعیان سجاد است. به عقیده برخی از کارشناسان به دلایلی همچون قرارگرفتن زیارتگاه بر فراز کوه، نزدیکی به چشمه، ویژگیهای معماری سنگی، اختصاص زیارت آن به زنان در برخی دوره‌ها، کاربرد واژه بانو و شهربانو برای ایزدبانوی آناهید و تشابه افسانه بی‌بی شهربانو با داستان زیارتگاه زرتشتی «بانوی پارس» در یزد، این بنا در اصل از نیایشگاه‌های آناهید، الهه آب‌ها و باروری و از پرستشگاه‌های زرتشتیان پیش از اسلام بوده‌است.سپس دوستان عکس یادگاری با لوحی که به همین منظور با امضاء شرکت کنندگان مزین شده بود را گرفتند و آن روز را ثبت کردند.

گردش آفرینان پارس

گردش آفرینان پارس

 

دسته بندی ها:   انعکاس خبری فعالیت ها, بازتاب خبری, تور داخلی یک روزه, گردش آفرینان پارس

نظرات