تور روسیه تابستان ۹۴ ( مسکو - سنت پتزبورگ ) » گردش آفرینان پارس گردش آفرینان پارس

گردش آفرینان پارس

منو

تور روسیه تابستان ۹۴ ( مسکو – سنت پتزبورگ )

تور روسیه تابستان ۹۴ ( مسکو – سنت پتزبورگ )

اطلاعات پایه ای روسیه
روسیه در آسیای شمالی و اروپای خاوری قرار دارد. روسیه با اقیانوس آرام شمالی، اقیانوس منجمد شمالی، دریای ژاپن، دریای برینگ، دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک مرز آبی دارد.

وسعت:
روسیه با ۱۷۰۷۵۲۰۰ کیلومتر مربع پهناورترین کشور جهان به شمار می رود.
همسایگان:
روسیه با چهارده کشور هم مرز است. از شمال با اقیانوس منجمد شمالی، از جنوب با کشورهای قزاقستان، مغولستان و چین، از غرب با کشورهای فنلاند، اوکراین، نروژ، لیتوانی، لهستان، استونی، لاتویا و بلاروس، از جنوب شرقی با کره شمالی، از جنوب غربی با آذربایجان و گرجستان، از طریق دریای خزر با ایران و از شرق با اقیانوس آرام شمالی هم مرز است.
جمعیت:
جمعیت این کشور بیش از ۱۴۰ میلیون نفر است که از این نظر هشتمین کشور پرجمعیت جهان به شمار می رود.
شهرهای مهم روسیه:
مسکو پایتخت و مرکز سیاسی این کشور است. سنت پترزبورک، نووسیبیرسک، یکاترینبورک، نیژنی نووگرود، ولگوگراد، سامارا، ایرکوتسک، امسک، قازان، اوفا، چلیا بینسک، روستف آن دون، کراسنویارسک، و ساراتف از شهرهای بزرگ و مهم روسیه به شمار می روند.
واحد پول: واحد پول این کشور روبل روسیه است که با اختصار rub نامیده می شود. ارزش هر روبل در حال حاضر ۳۲ روبل است و هر روبل حدودا ۴۵ تومان می باشد.
تفاوت زمانی با ایران:

مسکو در پاییز نیم ساعت از ایران جلوتر است. یعنی ایران + نیم ساعت برابر است با ساعت مسکو. اما در بهار و تابستان که ساعت رسمی ایران یک ساعت به جلو کشیده می شود ایران منهای نیم ساعت میشود تایم مسکو.

 

Screen Shot 2015-07-13 at 13.13.31 Screen Shot 2015-07-13 at 13.13.58

 

برای اطلاعات بیشتر از جزییات تور لطفا فایل را دانلود کنید.۷شب و ۸ شب روسیه (۱)

دسته بندی ها:   تور خارجی, تور روسیه, گردش آفرینان پارس

نظرات