تور تهرانگردی ویژه گروه NA » گردش آفرینان پارس گردش آفرینان پارس

گردش آفرینان پارس

منو

تور تهرانگردی ویژه گروه NA

تور تهرانگردی ویژه گروه NA

 

تور تهرانگردی ویژه گروه NA – گردش آفرینان در پاییز امسال با مشارکت سازمان رفاه تور تهرانگردی برای مددسرای خاوران برگزار  کرد برنامه این تور بازدید از دریاچه چیتگر و باغ پرندگان بود.
دوستانی را که در این تور همراهی کردیم  نجات یافتگان از دام اعتیاد بودند و حالا به لطف پروردگار و همت مسئولین و اراده خودشان بهبود پیدا کرده  و با انرژی زیاد به این برنامه تفریحی آمده بودند.
اول به دریاچه شهدای خلیج فارس یا همان چیتگر رفتیم .تماشای مرغ های دریایی ؛سکوت و آرامش و هوای لطیف دریاچه موقعیت مطلوبی رو برای این عزیزان فراهم کرده بود.در قسمت ساحلی دریاچه قرار شد که بنشینیم و برای دوستان درباره ساخت دریاچه و اهداف ایجاد این فضا صحبت کردم.نگاه های مشتاق و پیگیر این عزیزان باعث وجد بیشتر در من می شد و خوشحال از اینکه کاملا به صحبت ها توجه داشتند.
در حین خوردن میان وعده شان متوجه شدم بعضی از این افراد چه نگاه عمیق و ممتدی دارند انگار داشتند گذشته شان را با جزییات مرور می کردند. آماده رفتن به باغ پرنگان شدیم.از غربی ترین نقطه تهران به شرقی ترین نقطه رهسپار شدیم.
در طول راه با دوستان درمورد حرفه و شغل و میزان تحصیلاتشان صحبت کردیم و متوجه شدم که بیشتر این عزیزان تحصیلکرده و یا ورزشکار بودند.دوستی دو مدرک مهندسی داشت عزیز دیگری گریمور و دیگری یک آشپز نمونه بود.
به باغ زیبای پرندگان رسیدیم .باغی به معنای واقعی کلمه زیبا و با معماری بسیار جالب .دیدن این فضا برای همگی جالب بود پرندگان جورواجور هر لحظه باعث میشد که خدای بزرگ را تحسین کنیم.درآخر هم قسمت خوشمزه تور یعنی ناهار بود که در باغ پرندگان برای مسافران محترم در نظر گرفته شده بود.
امیدوارم بهبودی این عزیزان پایدار و اراده شان ماندگار باشد.

پر پرواز ندارم
اما دلی دارم و حسرت دُرناها
خوشا رها کردن و رفتن
خوابی دیگر به مردابی دیگر

 

دسته بندی ها:   آرشیو تهرانگردی, تهران گردی

نظرات