تهرانگردی در بوستان بهشت مادران » گردش آفرینان پارس گردش آفرینان پارس

گردش آفرینان پارس

منو

تهرانگردی در بوستان بهشت مادران

تهرانگردی در بوستان بهشت مادران

تهرانگردی در بوستان بهشت مادران –  بوستان بهشت مادران در جنوب شرقی محدوده منطقه ۳ شهرداری و در بزرگراه رسالت تقاطع اتوبان حقانی و خیابان شهید کاوه واقع شده است. این بوستان قریب بیست هکتار وسعت دارد.

در حال حاضر باتوجه به عمومی بودن آن برای همه اقشار سنی بانوان مجهز به پیست‌های معمولی و حرفه‌ای دوچرخه سواری، سالن ورزشی شامل زمین والیبال و بسکتبال، سالن تیر و کمان، وسایل بازی کودکان، ابزار و لوازم تندرستی در فضای باز بوستان، سرویس‌های بهداشتی مناسب آلاچیق و نیمکت و مسیرهای مناسب پیاده روی است ضمن اینکه خانه فرهنگ حوراء با تجهیزاتی مانند کلاس‌های آموزشی و امکانات فرهنگی در همین بوستان واقع شده است.

پارک «بهشت مادران» که پیش از این پارک «نشاط» نام داشت، در فضایی نوزده هکتاری در تقاطع اتوبان حقانی و خیابان شهید کاوه قرار گرفته و همه روزه از ساعت شش صبح تا هشت شب، با ایجاد فضایی کاملاً زنانه پذیرای بانوانی است که مایلند در فضای باز ورزش، پیاده‌روی یا استراحت کنند.

در این پارک همۀ روزهای هفته، زنان فقط حق ورود دارند. به جز پنج شنبه‌ها، هر روز، ساعت هشت پارک تعطیل می شود، اما پنج شنبه‌ها از ساعت هشت به بعد خانواده‌ها می‌توانند وارد شوند، اما تا قبل از آن پارک زنانه است.

البته این قانون در روزهای تعطیل استثناهایی دارد. روزهای تعطیل پارک در تمامی ساعت‌ها خانوادگی است و شرایط زنانۀ پارک فقط از روزهای شنبه تا پنج شنبه، به شرط اینکه تعطیلی رسمی نباشد، برقرار است.1384950846

 

 

دسته بندی ها:   تهران گردی

نظرات