تمام ایران در بوستان مینیاتوری! » گردش آفرینان پارس گردش آفرینان پارس

گردش آفرینان پارس

منو

تمام ایران در بوستان مینیاتوری!

تمام ایران در بوستان مینیاتوری!

تمام ایران در بوستان مینیاتوری! – نخستین بوستان مینیاتوری شرق کشور با هزینه ۲۸۰ میلیارد ریال طی مراسمی در مشهد مورد بهره برداری قرار گرفت. این بوستان در مساحت هشت هکتار واقع در منطقه الهیه مشهد و در قالب مرحله نخست بهره برداری شامل المانهای تخت جمشید، آرامگاه فردوسی، پل خواجو، آرامگاه عطار، فرودگاه هاشمی نژاد، ایستگاه راه آهن، باغ شاهزاده ماهان، سد کارده و روستای کندوان استجرای ۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع محوطه‌سازی، اجرای زمین ویژه برای بازی کودکان با مساحت ۴۰۸ مترمربع، ساخت ۱۲ چشمه سرویس‌های بهداشتی و فنی، طراحی و احداث تراس ویژه تماشا به ارتفاع ۱۴٫۶ متر، اجرای دریاچه به وسعت ۲۰۹۵ مترمربع و رودخانه‌ای به طول ۲۱۶ متر از دیگر اقدامات در این بوستان می‌باشد. همچنین ۴۹۲۸ مترمربع فضای ایجاد پارک خودرو برای شهروندان ایجاد شده است. در کنار این مهم مسیر قطار به طول ۹۲۰ متر که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد با حرکت در این مسیر از ماکت‌های طراحی شده بازدید کنند نیز اجرا شده است.

طراحی و اجرای پیاده‌روی مینیاتوری به طول ۱۲۶۴ متر نیز دیگر اقدام انجام شده در بوستان مینیاتوری است. یکی از بخش‌های این بوستان احداث زمین بازی با طراحی ویژه به متراژ ۴۰۸ مترمربع است که به منظور انجام بازی‌های محلی و اصیل ایرانی احداث شده است.

همچنین پیست مسابقه برای ماشین‌های کنترلی به شکل نقشه ایران طراحی شده است.با بهره‌برداری از این بوستان تعداد بوستان‌‌های سطح شهر به ۵۴۲ و سرانه فضای سبز هر شهروند مشهدی به بیش از ۱۳ مترمربع افزایش یافت.بوستان موضوعی بهار، چهل بازه و دانش نیز در دست احداث است.

آدرس بوستان مینیاتوری : مشهد , بزرگراه میثاق , بولوار الهیه , بولوار سجادیه , سجادیه۲۶

resized_1675916_179

resized_1675899_227

resized_1675894_763re

resized_1675874_853

دسته بندی ها:   تهران گردی

نظرات