باغ پرندگان تهران » گردش آفرینان پارس گردش آفرینان پارس

گردش آفرینان پارس

منو

 

باغ پرندگان تهران

در هنگام ورود از درب شمالی مجموعه، طوطی ها سلام وخوش آمد گویی میکنند. این اولین صحنه پس از ورودیه به باغ پرندگان تهران واقع در شمال شرق تهران در دل جنگل  واقع شده است. فاز اول که در سال اردیبهشت ۱۳۹۲ که شامل پرنده‌هایی است که در قفس نگهداری می‌شوند و یا توان پرواز ندارند. فاز دوم در حال احداث است، این فاز شامل پرندگانی است که قابلیت پرواز دارند.
پرندگانی نظیر کبوتر، طوطی، شاهین، عقاب،کلاغ،اردک، فنج . . . . در این محوطه قرار گرفته‌اند. باغ پرندگان تهران محدوده بزرگی دارد و به دلیل طراحی مسیرهای پیچ در پیچ در آن مسیر طولانی را شامل می‌شود.با توجه به اینکه ورودی باغ در بالاترین قسمت آن قرار دارد و از بالا تقریباً محوطه باغ قابل رویت است . در شمالی ترین قسمت باغ پرندگان بزرگترین قفس آن جلب توجه می‌کند که گونه‌هایی از عقاب‌ها بر روی درختان تنومند اما بی شاخه در آن قرار داده شده‌اند.برخی گونه‌های لاشخور هم در این قفس به چشم می‌خورند ،گونه‌هایی از جغد،شاهین نیز در قفس‌های کوچکی در آن قرار گرفته‌اند.در قسمت میانی باغ پرندگانی نظیر قرقاول،طاووس،پلیکان،فلامینگو و . . . . قرار گرفته‌اند. این محدوده توسط آبشارها و برگه‌های بزرگی که از بالادست باغ آبگیری می‌شوند احاطه شده است. دوطرف برگه‌های آب توسط پل‌های چوبی و زیبایی به هم وصل شده است.در محدوده جنوبی باغ هم پرندگان نام آشنایی هم چون اردک،قوی سیاه و سپید،غاز و . . . . به چشم می‌خورند.

باغ پرندگان در شمال شرقی تهران واقع شده است

باغ پرندگان در شمال شرقی تهران واقع شده است

در باغ پرندگان تهران که با طراحی بسیار زیبا و بی نظیر که شامل مسیر سنگفرش با محوریت سر سبز و گلکاری های بسیار زیبا،سایبانهایی از جنس چوب و نی ،نیمکت‌ها و آلاچیق‌های چوبی،تابلوهای راهنمای با خط نستعلیق، آبشارهای کوچک و زیبا و طراحی هوشمندانه برکه‌ها و پل‌های چوبی محوطه باغ است.

 

دسته بندی ها:   تهران گردی طبیعت

نظرات